• Tüm Hekimlerimizin Dikkatine

  Hasta İlaç Order İstemi Uygulaması Eğitim Kılavuzu Oku...
 • Romatoloji

  Romatoloji Uzmanı Dr. Kubilay ŞAHİN hastanemizde göreve başlamıştır. Oku...
 • Laparoskopik Nefrektomi

  Hastanemizde ilk kez Laparoskopik Nefrektomi (kapalı yöntemle böbreğin çıkartılması) ameliyatı yapıldı. Oku...
 • Dijital Mamografi

  Meme Görüntülemesinde Yeni Bir Teknoloji: Dijital Mamografi Oku...
 • Pozitron Emisyon Tomografisi/Bilgisayarlı Tomografi (PET/BT)

  Kanser başta olmak üzere çeşitli hastalıkların tanısı, evrelemesi, izleminde ve tedavi yanıtının değerlendirilmesinde kullanılan, vücudun yapısal ve metabolik durumu hakkında bilgi veren görüntüleme cihazıdır Oku...
 • Prostat Büyümesi Laser Tedavisi

  Hastanemizde Prostat Büyümesi Laser Tedavisi Üroloji Uzmanı Dr. Ersan BULUT tarafından yapılmaya başlanmıştır. Oku...
 • EPS ve Ablasyon

  Hastanemiz Kardiyoloji Kliniğinde EPS Ablasyon İşlemi yapılmaya başlanmıştır. Oku...
 • Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı

  Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı (Perkütan Nefrolitotomi- Pnl) hastanemizde Üroloji Uzmanı Dr.Ersan BULUT tarafından yapılmaktadır... Oku...
 • Laparoskopik Kolon Kanseri Ameliyatı

  Hastanemizde ilk defa Laparoskopik Kolon Kanseri Ameliyatı başarılı bir şekilde yapılmıştır. Oku...
 • İleri Seviye Yoğun Bakım Ünitesi

  20 yataklı İleri Seviye Yoğun Bakım Ünitesi yakında hizmete açılmıştır. Oku...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

yavuzgozukara

 

Uz.Dr.M.Yavuz GÖZÜKARA

Genel Sekreter

 Genel Sekreterimizin Mesajı

drmemnune

 Uz.Dr. Memnune ÇAMSARI

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı

Hastane Yöneticisi

Haberler - Duyurular

Hastanemiz randevu sistemi ile çalışmaktadır bu sayede hastalarımız, sağlık hizmetlerine daha kolay ve sorunsuz bir biçimde ulaşabilmektedirler. Polikliniklerimizden randevu almak için 182 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hastanemiz MHRS ile tam uyum sağlamış olup, hastalarımızın, randevu saatinizde beklemeden muayene olması sağlanmaktadır.

--------------------

Doktorun uygun gördüğü ihtiyaç sahibi hastalarımıza (Gerekli formlar hastanın doktoru tarafından onaylatarak) Hasta Nakil Hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak için hastanemiz santralini (336 39 50 ) aramanız yeterlidir.

--------------------

444 38 33 numaralı telefonu arayarak hastanemize ait Evde Sağlık Hizmetleri Birimimize ulaşabilirsiniz. Bu birimde yatağa bağımlı olan hastalarımıza evinde ve aile ortamında sağlık Hizmeti sunulmaktadır.

--------------------

Engelli Hastalarımız Sağlık Kurulu işlemlerinde danışmanlık ve nakil hizmetinden faydalanmak için 336 39 50 numaralı telefondan 16 37 dahili numarayı arayarak hizmet alabilirler.

--------------------

Danışma, Karşılama ve Yönlendirme Hizmetinde çalışan personellerimiz sizlerin poliklinik, yatış ve diğer hizmetlerimize ulaşmanız noktasında gerektiğinde refakat ederek hizmet vermektedir.

--------------------

Hastanemizde ihtiyaç duyan hastalarımıza vale hizmeti verilmekte ve hasta otoparkından hizmete ulaşım noktasına kadar yardımcı personelimiz sizlere refakat hizmeti vermektedir.

--------------------

Hastanemizde hasta hakları birimimiz sizlere hizmet vermektedir. Hasta hakları ile ilgili destek almak için, hasta hakları birimimize başvurabilir ya da 336 39 50 numaralı telefondan 11 26 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Şikâyet ya da önerilerinizi ayrıca şikâyet ve öneri kutularına atabilirsiniz.

--------------------

Güvenlik personelimiz sizler için 24 saat görev başındalar. Güvenliğiniz açısından hastanemiz kameralı sistemle sürekli olarak izlem altındadır. İhtiyaç duyduğunuzda size en yakın güvenlik personelimize ulaşabilirsiniz.

--------------------

Hastanemiz ziyaret saati 13:00-14:00 arasıdır. Lütfen ziyaret sırasında 12 yaşından küçük çocukları ziyaretçi olarak kabul etmeyiniz. Sağlığınız için ziyaret saati dışında ziyaretçi kabul etmeyiniz.

--------------------

4207 sayılı kanun gereği, hasta odası dâhil, hastane genelinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır. Hastanemizde Sigara Bırakma Polikliniği bulunmaktadır.

--------------------

Hastanemizde verilen hizmetler ve Hasta hizmetleri ve Sağlık Otelciliği ile ilgili her türlü bilgi ve yönlendirme için, danışmamız size yardımcı olacaktır. Görevlilere 11 12 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

--------------------

Sağlık güvencesi, engelli hakları, kimsesiz hastalar v.b konularda bilgi ve yardım almak için Sosyal Hizmet Uzmanlarımıza 16 36 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

--------------------

Hastanemiz ile ilgili merak ettiğiniz her şeye ve kurumsal içeriğe internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Şikayetleriniz ve önerileriniz bizim için değerlidir. kalite@mersindevlethastanesi.gov.tr adresinden elektronik posta ile bizlere ulaşabilirsiniz.

--------------------

 

KALP DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ

 

Hemşire Bankosu Dahili Telefon No : 1340

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü çocukluk çağından yaşlılık dönemine kadar olan kalp hastalıkları ve damar hastalıklarının cerrahi tedavisinde dünya standartlarında hizmet vermektedir. Kliniğimiz, kendi alanlarında ileri düzeyde eğitim görmüş deneyimli cerrah kadrosuna sahiptir. Bir ekip işi olan kalp cerrahisinde kalp cerrahları, kardiyak anestezistler (bu dalda uzmanlaşmış anestezi doktorları) kardiyologlar ve perfüzyonistler (kalp-akciğer makinesini kullanan elemanlar) görev yapmaktadırlar.

Her türlü açık kalp ameliyatları, teknolojinin tüm imkanlarından yararlanılarak hazırlanan ameliyathanemizde, uzman ekibimiz tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında hastalarımızın yakın takibi uzman hekim ve hemşirelerimiz tarafından yapılmaktadır. Yoğun bakım ve ara-yoğun bakım ünitelerimizde hasta yatakları elektronik kumandalı olup, kliniğimizde hastalarımızın sağlığı kadar konforuna da özen gösterilmektedir.

Hastanemizdeki bilgisayarlı otomasyon sistemleri ve vakumlu numune taşıma ağları sayesinde hastalarımızdan alınan kan örnekleri güvenli ve hızlı bir şekilde laboratuarımıza ulaşmaktadır Tetkik sonuçları da aynı hız ve güvenlikte kliniğimizin tüm bilgisayarlarında klinik hekimlerimiz tarafından görüntülenebilmektedir. Kalp cerrahisinde enfeksiyon riski çok ciddi bir sorundur. Bu riski en aza indirmek için yoğun bakım ünitemize ve ameliyathanemizde sürekli ve rutin   temizlik, enfeksiyon kontrolleri titizlikle uygulanmaktadır.

Kliniğimizde yapılan ameliyatlarda özellikle başta kalp cerrahisi olmak üzere, tüm operasyonlarda en üst düzey teknolojik alet ve ekipmanlar kullanılmaktadır. (Kalp akciğer makinesi, intraaortik balon pompası, endovasküler lazer cihazı, ulstasonografi gibi..)

Kliniğimizde yapılan bu ameliyatlardan bazıları şunlardır :

- Her türlü koroner arter hastalığı, (tekli ve çoklu 5 damara kadar koroner by-pass)

- Kalp kapağı hastalıkları ( aort,mitral,triküspit ve pulmoner kapak onarımları ve kapakçık değişimi

- Doğuştan kalp hastalıkları, kalbin içindeki çeşitli anomalik delikler, (ASD-VSD)

- Aort anevrizması (genişlemesi)

- Periferik damar hastalıkları, her türlü kronik arteriyel oklüzyon, aortadan başlamak üzere alt ve üst ekstremitelerin tıkayıcı damar hastalıklarının cerrahi tedavisi

- Varis ve diğer toplar damar hastalıklarının cerrahi tedavisi

- Hemodiyaliz hastalarında hemodiyalize girmek için yapılan değişik şant ameliyatları (arterio venöz fistül)

hastanemiz-over

hasta-hizmetleri

mhrs-over

pacs-over

labs-over

mobil-over

nobet-over

Mersin Kamu Hastaneleri Birliği

Genel Sekreterliği

Gözün Aydın Dergisi

dergi